„Saue Kontserdisügis“ tuleb ka aastal 2017

„Saue Kontserdisügis" on professionaalmuusika kontsertide sari, mis algas 2000. aastal. Sarja raames on toimunud üle 80 kontserdi - igal aastal kuni kuus, mis tutvustavad erinevaid muusikastiile, andekaid interpreete, kollektiive ja põnevat heliloomingut.

Sarja eesmärk on Saue linna kontserditraditsioonide ja võimaluste laiendamine ning õpilastes muusika kuulamise harjumuste arendamine. Kontserdisügisel on oluline osa muusikakooli tegevuskavas, see aitab kaasa õpilaste harimisele.

Kõik kontserdid toimuvad Saue Kontserdisaalis Nurmesalu 9, millest on tänaseks kujunenud interpreetidele meeldiv esinemiskoht. 2014.aastal renoveeritud saalis on mugavad toolid, kaasaegne helitehnika ja heas korras kontsertklaver Estonia.

Kontserdisügis on saanud võimalikuks tänu pikaajalistele toetajatele ja koostööpartneritele, kelleks on Eesti Kultuurkapital, Eesti Interpreetide Liit, MTÜ Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester, Saue Muusikakool ja Saue linn. Tänu toetajatele on kontserdid õpetajatele ja õpilastele tasuta.

Ootame kuulama kõiki muusikasõpru Saue linnast ja naaberomavalitsustest. Aktiivne kontserdipublik on suur väärtus, mis aitab luua õige meeleolu ja toetab esinejaid.

Info sarja kohta on leitav Saue Muusikakooli kodulehelt www.sauemk.edu.ee ja Facebookis. Kauneid muusikaelamusi!

„Saue Kontsertsügis 2017"
  • Sarja avab teisipäeval, 12. septembril, Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav.
  • Pühapäeval, 1. oktoobril, ehk rahvusvahelisel muusikapäeval esinevad Ye Pan (metsasarv) ja Anneli Tohver (klaver).
  • Teisipäeval, 3. oktoobril, toimub heategevuslik muusikapäeva kontsert, kus kogutakse annetusi muusikakoolile pillide soetamiseks.
  • Teisipäeval, 17. oktoobril, annab soolokontserdi Theodor Peeter Sink (tšello), keda saadab klaveril Kadri-Ann Sumera (klaver).
  • Teisipäeval, 14. novembril, musitseerivad Jaak Sooäär (kitarr) ja Ivo Sillamaa (klaver).
  • Teisipäeval, 5. detsembril, lõpetab sarja jazzi kontsert, kus astuvad üles SPAR kvartett, Raul Sööt (sax), Aleksander Paal (sax), Reigo Ahven (löökpill) ja Heiko  Remmel (bass)
Kristiina Liivik
Saue Muusikakooli direktor