Uudised ja teated

« Tagasi

Aeg on küttekolded üle vaadata

Sügis on käes, ilmad on niiskemad ja jahedamad. See tähendab, et ukse ees on uus kütteperiood. Enne kütma hakkamist on vaja igal aastal küttekolle kontrollida ja puhastada – nüüd on viimane aeg seda teha, sest regulaarse kütmise ajal on korstnat pühkida juba hilja.
 
Hooajaliselt, sügisest kevadeni kasutatavaid seadmeid tuleb puhastada vähemalt üks kord aastas. Olenevalt küttematerjalist või kütteseadme eripäradest võib tekkida vajadus ka tihedamaks hoolduseks. Enne kütteperioodi algust ei pea mitte ainult korstnat pühkima, vaid kogu küttesüsteem tuleb kriitilise pilguga üle vaadata – ega kuskilt suitsu sisse ei aja, et lõõrides, pliitides, soemüürides, ahjudes ega korstnates ei oleks pragusid. Samuti tuleb kontrollida ega korsten pole pigitunud, kas tahmaluugid on kindlalt kinni jms. Puhastamata korstnas tekkivad tahmapõlengud (pildil) lõhuvad kütteseadet ja pragudest pääseb tuli ka ümbrust süütama.
 
 
Küttesüsteemi üle vaatama ja korstnat pühkima on soovitatav tellida kutsetunnistusega korstnapühkija, kelle töö kvaliteedis saate kindel olla ja muretult talvele vastu minna. Korstnapühkijate kontakte jagab päästeala infotelefon 1524 ja veebikülg www.korsten.ee. Foto: Päästeamet
 
Annika Koppel
Päästeameti kommunikatsiooniosakond
 

Õige kütmine tagab puhtama õhu

 
Keskkonnaamet tuletab meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi ei põletata. Koduahjus tohib põletada immutamata puitu, kiletamata pappi ja paberit ning muud töötlemata looduslikku materjali.
 
Prügi põletamisel tekivad väga mürgised saasteained, mis võivad olla vähktõve, väärarengute ja arengupeetuse põhjustajad. Välisõhku paiskudes liiguvad need ained sissehingamisel edasi inimese organismi.
 
Põletamisel tekkinud toksilised ained ei saasta mitte ainult õhku, vaid sadestuvad maapinnale, kanduvad edasi põhjavette ja aiasaadustesse, ohustavad kõiki tarbijaid.
 
Keskkonnaamet