Uudised ja teated

« Tagasi

„Täna algab uus elu“ Saue Kontserdisaalis

Vana Baskini Teater tuleb 25. märtsil kell 19 Saue Kontserdisaali etendusega „Täna algab uus elu".
 
 
Näidendi autor Robert Caisley juhib draamakirjanduse programmi Idaho Ülikoolis ja on kirjutanud enam kui kümme näitemängu. Komöödia „Lucky me" - meil „Täna algab uus elu" - tõi esmakordselt lavale New Jersey Repertory Company 2014. aasta suvel.
 
Sara elab korteris koos oma vana isa Leoga, kes on jäänud pimedaks ega käi enam väljas. Seni on isal õnnestunud kõik Sara austajad eemale peletada. Siis aga asub naabermajja elama Tom. kes töötab lennujaama turvateenistuses.
 
Tom hakkab Sara juurde üha sagedamini sisse astuma, algul selleks, et naist tema hädades aidata, nimelt jälitab „õnneseent" Sarat pidevalt mingi ebaõnn. Küll sajab korteri lagi vihma ajal läbi, küll surevad tema kuldkalakesed või kaob ära tema hoolde antud kass. Sara isa püüab aga Tomi igal moel eemale peletada, teeseldes pimedat pahurat vanameest. Kuivõrd Sara varasemad suhted meestega on luhta läinud, on ta kaotanud usu tulevikku ja on enesesse sulgunud.
 
Caisley mõnusa huumoriga kirjutatud näidend rõhutab ilma liigse näpuviibutamiseta vajadust olulisi asju välja öelda ja võimaldab neljal näitlejal luua erinäolisi karaktereid.
 
Tüki kõige põnevam tegelane on Leo, kelle vaimukad dialoogid Tomiga kruvivad üles pingeid. Kui Tom on valmis suhteid lõpetama, purskab Sara välja perekonna mineviku traagilised sündmused ja lugu saab klassikalise õnneliku lõpu.
 
Lavastaja Ivo Eensalu, kunstnik Jaak Vaus, tõlkija Reet Kandimaa.
 
Mängivad Raivo Rüütel, Külli Reinumägi, Eduard Salmistu (Rakvere Teater) ja Aleksander Ots.
 
Piletid hinnaga 14 / 16 eurot müügil Saue Huvikeskuse E-N 15-18 ja Piletimaailmas.