Uudised ja teated

« Tagasi

VAT teatri etendus "Müller peab lahkuma!" Sauel

18. aprillil kell 19 etendub Saue Kontserdisaalis VAT teatri etendus „Müller peab lahkuma".
 
 
Lapsesuu ei valeta. Aga lapsevanema oma?
 
Lapsevanemad on kogunenud klassijuhataja tundi selge eesmärgiga - tagandada õpetaja Müller! Klassijuhataja on kaotanud klassi üle igasuguse kontrolli ja toetava õppekeskkonna asemel valitseb anarhia. Kurjad keeled räägivad, et selle taga on probleemid õpetaja isiklikus elus. Lapsevanemad ei saa silmi kinni pigistada, kui mängus on nende maimukeste tulevikuväljavaated. Nende ehmatuseks ei kavatse kogenud pedagoog aga oma saatusega leppida, vaid asub vasturünnakule.
 
Tuntud saksa autor Lutz Hübner kirjeldab terava huumoriga lapsevanemate heitlusi haridusmaastikul. Eduühiskonnas tähendab heasse kooli pääsemine helge tuleviku kindlustamist. Seepärast tormavad täiskasvanud lahingusse nii raevukalt, et tasapisi hakkab segamini minema, kelle nimel üldse võideldakse. Selles sõjas on rindejooned ammu segamini paisatud. Enam ei saa sellestki aru, kas pedagoog on liitlase või vastase rollis. Kellel oleks seejuures veel jaksu pärida, mida lapsed ise soovivad?
 
„Müller peab lahkuma!" jõudis Saksamaal lavalaudadele 2010. aastal ja osutus suureks hitiks. 2015. aastal valmis näidendi põhjal menufilm. Eesti lavaversioonis asub südika õpetaja Mülleri rolli Elina Reinold.
 
Autor Lutz Hübner, tõlkija Mihkel Seeder, lavastaja Margo Teder, kunstnik Pille Jänes, valguskunstnik Triin Hook.
 
Osades Elina Reinold, Liisa Pulk, Maria Avdjuško, Meelis Põdersoo, Ago Soots ja Tanel Saar. Fotograaf Siim Vahur.
 
Piletid hinnaga 13 / 17 eurot müügil Saue Huvikeskuses (koolimajas ruum 124) E-N 15-18.