Tule 4a puhkepargi ideekonkursile laekus arvestatavaid võistlustöid

Saue Linnavalitsus kuulutas märtsis kuni 26-aastaste noorte seas välja puhkepargi ruumilise kujunduse ja vaba aja atraktsioonide ideekonkursi, sest kõige õigem on küsida neilt, kes parki kasutama hakkavad, milline see olema peaks. Teisalt - kui lapsed ja noored ise oma mängumaad kujundavad, siis nad hoiavad seda rohkem.

Uus puhkepark on planeeritud aadressile Tule 4a, kus täna on laste mänguväljak väheste atraktsioonidega.

Konkursile laekus 11 eriilmelist ja vahvat võistlustööd, noorim osaleja oli kuue- ja vanim peagi 26-aastane.

Žürii, kuhu kuulusid abilinnapea Riho Johanson, ehitus- ja planeerimisvaldkonna juht Riho Rüüson, linnaarhitekt Urmas Elmik ning noortekeskuse noortejuht Üllar Põld, valis esitatud tööde seast välja parimad.

Žürii leidis, et nooremas vanusegrupis tõusevad terviklahenduse poolest esile 6-aastase Jako-Priit Liive ja 9-aastase Saara Lootsari võistlustööd. Loosi tulemusel võtab Saara kaasa 10 sõpra ning ülejäänud konkursil osalenud nooremad võistlejad ja läheb Nõmme seiklusparki seiklema.

Vanemate osalejate seas pakkusid läbimõeldud ja terviklikke lahendusi meeskonnad Erik Pirn ja Henri Richard Talgre ning Ronald Viisimaa ja Alex-Christopher Koppel. Viimastele naeratas loosiõnn ja nemad saavad AHHAA teaduskeskussse minna 10 sõbra ning teise tunnustuse pälvinud tiimiga.

Saue Linnavalitsus näeb puhkeparki kohana, mille atraktsioonid pakuvad mitmekesist tegevust erinevas vanuses lastele ja noortele mööndusega, et need on müravabad, sest parki ümbritsevad elumajad.

Pargis on vähemalt üks reljeefne vorm, mida talvisel ajal kasutada väikelaste kelgumäena, ning ala, kus mõnusas ümbruses mugavalt puhata ja juttu puhuda.

Abilinnapea Riho Johansoni sõnul pakkusid noored konkursile realistlikke, julgeid ja fantaasiasse kalduvaid mõtteid. „Kuid igas töös oli midagi, mis puhkepargis olla võiks, et see oleks koht, kuhu tulla, kus olla ja tegutseda," ütles ta.

Noorte arvates peaks puhkepargis olema välijõusaal, multifunktsionaalne aiaga piiratud palliväljak, kelgumägi, „ahviraudtee", laste mänguväljak takistusraja, kiikede, ronimispüramiidi, liivakasti, mängumaja ja karusselliga, puhkeala pinkide, betoonist male-kabe ja lauatennise laudadega, aga ka labürint, mille keskele jõudnu kommi saab, purskkaev-bassein, kohvik, aed, kus koertega mängida ja neid treenida, ning tualett.

Parima mõtte käisid välja Erik Pirn ja Henri Richard Talgre - kogu puhkepargi seob ühtseks tervikuks lastele mõeldud liikluslinnak, mis õpetab liiklusmärke, põhitõdesid liiklusest ja valmistab lapsi ette omapäi liikluses hakkama saama.

Linnavalitsusel jääb nüüd noorte head ideed kokku võtta ja puhkeparki arendama hakata.

Erik Pirni ja Henri Richard Talgre võistlustöö kavand

Saara Lootsari võistlustöö kavand

Jako-Priit Liive võistlustöö kavand

Aitäh kõigile osalejatele: Erik Pirn, Henri Ricard Talgre, Jako-Priit Liive, Ronald Viisimaa, Alex-Christopher Koppel, Siim-Joonas Liive, Ville Kikkas, Saara Lootsar, Lisette Oja, Markus Pärn, Lisette Roasto, Evely Volmerson, Laura-Mia Neemla.