Saue linna elanike keskkonnalane õppereis

Selle aasta keskkonnaalane õppereis Saue linna elanikele toimub 8. juulil. Buss väljub Saue kaubakeskuse parklast kell 9. Lisainfo ja registreerimine telefonil 679 0213 või e-posti aadressil marju.norvik@saue.ee. Kohtade arv piiratud!

Õppereis viib Paldiski tuuleparki ja eraaedadesse Harjumaal
  • Külastame suurt ja liigirikast eraaeda Suurupis, kus on mitu erinevat osa, suured püsilillepeenrad, roosiaed, huvitava lahendusega tarbeaed ja looduslik rannaniit.
  • Paldiski tuulepark valmis 2012. aastal ja hõlmab ligi 125 hektari suurust maa-ala.
  • Lühike linnaekskursioon Paldiskis, kus külastame pankrannikut, Põhja- ja Lõunasadamat, olulisemaid hooneid, linnaparki ja tutvume linna lähiajalooga.
  • Ekskursioon Nurga puukoolis (pildil). Sealses kollektsioonis on üle 2000 erineva okas- ja lehtpuu liigi. Puukool toob Eestisse uusi ja harvaesinevaid okas- ja lehtpuu liike eesmärgiga katsetada neid meie kliimas ja pakkuda müügiks sobivamaid taimi kohalikele huvilistele, kollektsionääridele. Põhitoodangu moodustavad konteinertaimed. Soovi korral on võimalus osta istikuid koju kaasa.
  • Kivi-Lillemäe talu Saku vallas, kus asub Eesti suurim ja rikkaim kivitaimla, kaljuaed.

Kehakinnituseks teeme peatuse Paldiskis asuvas stiilses ajaloolises tollihoones Tavern Peetri Tollis. Eelnevalt kogume bussis 2 eurot igalt reisijalt, mille eest saab kohvi ja saiakese.

Orienteeruv saabumine Sauele kell 17.

NB! Kaasa võtta sularaha ja hea tuju! Foto: www.nurgapuukool.ee

Marju Norvik