Kelgumägi saab sügiseks valmis

Kui AS Tallinna Vesi tänavu kevadel Tule tänaval puurkaevupumpla rekonstrueerimist alustas, kaotas ümberehitus linnast ühe paljude sauelaste lapsepõlve atraktsiooni - Pumbamäena tuntud kelgumäe.

Et piirkonna pisikesed talvisest liulaskmisest päris ilma ei jääks, käis linnavalitsus välja, et Tule 4a kinnistule rajatavale mänguväljakule-puhkeparki tuleb ühe reljeefse elemendina künkake, mis talvisel ajal kelgumäe rolli täidab.

Kelgumäe rajamist Tule 4a väljakule nägi ette ka linna laste ja noorte seas välja kuulutatud Tule 4a puhkepargi ideekonkurss.

Esimesed sammud pargi rajamiseks on astutud. 7. augustil alustas OÜ OXO Invest mänguväljakule väikelaste kelgumäe rajamist.

Kelgumäe maapealse jalami ümbermõõt on orienteeruvalt 60 meetrit ja selle pealisplatvormi kõrgus jääb maapinnast 2,5 meetri kõrgusele. Kelgumäe pealisplatvormil on palkidest piire-istepink.

Et kelgumägi tuleb korrusmajade vahelisele haljasalale, saab selle väljanägemine olema esteetiline ka lumevabal perioodil.

Mägi on plaanitud valmima septembris sõltuvalt ilmastikuoludest.

Abilinnapea Riho Johansoni selja taha jääb mäe laugem nõlv, kust kelguga tore alla lasta

Mänguväljaku liivakast jääb kahjuks kelgumäe ehitusalasse. Et koogid tegemata ja kindlused püstitamata ei jääks - lähim liivakast on linnavalitsuse hoone otsa juures. Fotod: Sirje Piirsoo