DigiMaa sooviavalduste vastuvõtt lõpeb 31. augustil

Aprillis tegime algust kogu Harjumaad hõlmava projektiga DigiMaa, mille eesmärk on ühendada kodud ja ettevõtted valguskaabliga, et kõik tänased ja tuleviku internetiteenused oleksid inimestele alati kättesaadavad.

Nelja kuu jooksul oleme teinud palju teavitustööd ja selgitanud, mis on lairibaühendus ning miks on maja ühendamine just valguskaabliga väga oluline.

Oleme DigiTuuriga rännanud mööda Harjumaad, oleme saatnud kõigile majaomanikele postkasti DigiMaad tutvustava brošüüri, oleme DigiMaast kirjutanud ka siin leheveergudel. Pidevalt kajastame oma tegevusi ka sotsiaalmeedias.

Seega loodame, et kogu vajalik info on kohale jõudnud kõigile neile, kellel majas veel kaasaegset internetiühendust ei ole.

Info jõudmine kõigi huvilisteni on oluline aga seetõttu, et valguskaablivõrku ei ehitada kõikide majadeni, vaid ainult nendeni, kuhu seda soovitakse.

Nüüd on aga oma soovi avaldamiseks järele jäänud vaid loetud päevad!

Kuni 31. augustini on veel võimalik oma soovist teada anda DigiMaa kodulehe www.digimaa.ee kaudu. Pärast seda hakkab pihta juba projekti järgmine faas – võrkude planeerimine.

DigiMaaga soovib liituda juba üle 11 000 majapidamise

Üle Harjumaa oli juuli keskpaigaks tulnud sooviavaldusi DigiMaaga liitumiseks juba üle 11 tuhande.

Mitmes vallas on sooviavalduste esitamine olnud väga aktiivne - üle poole sidekaablita maja omanikest on juba seda teinud. Osades omavalitsustes, sh Saue linn, on sooviavalduste arv väiksem.

Saue linnast oli juuli keskpaiga seisuga saabunud DigiMaa ühenduse saamiseks 154 sooviavaldust. See on 14% nendest majadest, kus sidekaablit praegu ei ole või on vananenud vaskkaabel. Kui võrrelda Saue linna teiste DigiMaa piirkondadega, on linn sooviavalduse osas viimaste hulgas.

Sooviavalduste arv juuli keskpaiga seisuga

• % majadest, kus sidekaablit ei ole või on vananenud vaskkaabel
  • Aegviidu vald: 326, 70%
  • Viimsi vald: 584, 11%
  • Pirita linnaosa: 672, 15%

Viis põhjust liituda DigiMaa võrguga

Neile, kes veel kaaluvad sooviavalduse esitamist, tasub siinkohal kindlasti meelde tuletada peamised põhjused DigiMaa võrguga liitumiseks.

Vabadus valida teenusepakkuja
DigiMaa valguskaablivõrk kuulub omavalitsustele. Kõik teenusepakkujad (Telia, Starman, Tele2 jt) saavad seda võrdselt kasutada. Tänu sellele saab iga tarbija valida endale sobiva teenusepakkuja. See tähendab suuremat teenuste valikut ja paremaid hindu.

Piiramatu läbilaskevõime
DigiMaa ühendus baseerub valguskaablil. Valguskaabli läbilaskevõime on praktiliselt piiramatu. Tänu sellele saab läbi DigiMaa ühenduse kasutada ka kõige kiiremaid internetipakette, mida teenusepakkujad on võimelised pakkuma täna kui tulevikus.

Garanteeritud kvaliteet
DigiMaa võrgus saab iga tarbija endale personaalse ühenduse. See tähendab, et DigiMaa ühenduse kasutaja ei sõltu teistest samaaegsetest ühenduse kasutajatest, vaid saab alati selle kiiruse, mis talle lubati. DigiMaa ühendus on sünkroonne - see tähendab, et info saab liikuda mõlemas suunas sama kiirusega. Muidugi on DigiMaa ühendus alati stabiilne ja võimaldab ka kõige nõudlikumate teenuste kasutamist.

Tulevikukindel
DigiMaa valguskaabliühendus suudab ka aastakümnete pärast toime tulla kõige nõudlikemate teenuste edastamisega. DigiMaa ühendus ei vanane moraalselt ning selle läbilaskevõimest ja kvaliteedist piisab kõikide teenuste jaoks veel aastakümnete pärast. Seepärast on DigiMaa valguskaabliühendus kindel investeering, mis tõstab iga kinnisvara väärtust

Soodsaim võimalus
DigiMaa võrguga liitumine on kõigile kohe alguses liitunutele soodne, kuna võrgu rajamist toetab esimesel kahel aastal riik. Samuti teeb võrgu rajamise soodsamaks see, et korraga ehitatakse ühendused paljudele soovijatele. Hilisemad liitujad hakkavad aga tasuma liitumistasu vastavalt tegelikele kuludele.

Tänu DigiMaa ühendusele saab tarbija valida paljude teenusepakkujate valikust endale sobivaima terviklahenduse (internet, televisioon, telefon jms) ühe paketiga. See on soodsam, kui praegu neid erinevatelt teenusepakkujatelt eraldi ostes.

Lisainfo saamiseks ja sooviavalduse esitamiseks külastage kindlasti meie kodulehte www.digimaa.ee ja jälgige meie tegevust Facebookis!

Olav Harjo
DigiMaa projektijuh