Lasteaia uus sõimerühm avas uksed

Möödunud aasta aprillikuus esitas Saue Linnavalitsus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) taotluse „Saue lasteaed Midrimaa B-korpuse sõimerühma rajamine" siseministri 3.03.2015 määruse nr 9 „Toetuse andmise tingimused meetmes „Linnapiirkondade jätkusuutlik areng"" alusel toetuse saamiseks, mis 15. detsembril 2016 rahuldati.

Projekti kogumaksumuseks kujunes 304 501,50 eurot, millele lisandusid projekteerimiskulud.

Projekti eesmärk oli Saue linna lasteaiale Midrimaa uue, 15-kohalise sõimerühma loomine.

Projektiga ehitati rühmaruumideks B-korpuse kaks väliõppeklassi ja renoveeriti kogu B-korpuse loodepoolne õueala: pidevalt vesisele kohale paigaldati uus drenaaž ja valgustus ning välisõppepaviljon, asfalteeriti ligipääsuteed, vanad liivakastid ja -alad uuendati. Uued rühmaruumid vastavad C-klassi hoone energiatõhususe nõuetele.

Uus rühm sai kasutusloa ja avas uksed 28. augustil. Järgmises etapis on plaanis kogu ülejäänud lasteaiahoone energiatõhususe parendamine, mis toimub samuti EAS-i kaasrahastusel. Fotod: Sirje Piirsoo, Andra Salutee

Täname kõiki projektis osalenud lepingupartnereid:
  • Norete Grupp OÜ: ehitustööd;
  • Jetstrading Grupp OÜ: sisustus;
  • SKP Ehitus- ja Õigusbüroo OÜ: omanikujärelevalve.
  • Personaalne tänu Janek Roobale, Martin Otsale, Ants Luhaäärele, Sulev Puumeistrile ja kaasrahastaja projektikoordinaatorile Eelika Lumistele.

Riho Rüüson
Ehitus- ja planeerimisvaldkonna juht