Avaliku bussiliini avamine toob kaasa piletihinna languse

Avalik bussiliin 191 Tallinn-Saue-Tallinn alustab tööd 25. septembril 2017. Vedu korraldab Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK), vedaja on AS Hansabuss.

Uuel liinil kehtib Tallinna ja Harjumaa e-pileti süsteem, liin on käigus 12 korda tööpäeval ja viis korda nii laupäeval, pühapäeval kui riiklikel pühadel.

Avaliku bussiliini avamine tõi kaasa piletihinna languse, liinil kehtivad II piletitsooni hinnad.

Bussist sularaha eest ostes maksab üksikpilet 1,60 eurot ja e-rahaga on üksikpileti hind 1,28 eurot. Sooduspileti hind Saue linna soodussõidu õigusega  elanikule jäi samaks - 1,10 eurot. Harju maakonna liinide 30 päeva kaardi hind on 32 eurot. Tallinna ja Harju maakonna 30 päeva kaart maksab 44 eurot.

Kõik senised Tallinn-Saue-Tallinn bussiliinil kehtinud sõidusoodustused Saue linna elanikele - see on põhikoolide, gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste (v.a keskhariduse baasil kutse omandajad) õpilastele, pensionäridele ja töövõimetuspensionäridele, keskmise ja raske puudega 16-aastastele ja vanematele isikutele, kõrgkooli üliõpilastele vanuses kuni 26 eluaastat (kaasa arvatud) ning kolme- ja enama alaealise lapsega vanematele - rakenduvad ka avalikul bussiliinil.

Sõidusoodustuse tõendamiseks peab olema kaasas, nagu varemgi, isikut tõendav dokument ja isikustatud ühiskaart, õpilastel elektrooniline õpilaspilet, üliõpilastel üliõpilaspilet või muu pilet.ee lehel isikustatud kaart, mis sisuliselt toimib nagu ühiskaart.

Sooduspiletid on liinipiiranguga, kehtivad vaid liinil 191 ja nendega ei saa ümber istuda muudele maakonnaliinidele.

Sõiduõiguse omamiseks peab tavasõitja ostma sularaha eest üksikpileti bussijuhilt või omama ühiskaarti, millele saab laadida e-raha üksikpiletite ostmiseks või osta 30 päeva perioodipileteid.

Täishinnaga üksikpiletiga on õigus sõita ja ümber istuda kõikidel maakonna avalikel liinidel piletile märgitud kehtivusaja jooksul.

Piletitooteid ja raha saab ühiskaardile laadida müügipunktides, pilet.ee lehel, telefoni teel või paberraha eest bussijuhi juures (5, 10, 15, 20, … eurot).

Uue liini käivitamisel võib esimese nädala-paari jooksul olla tõrkeid. Harjumaa ÜTK ja Saue Linnavalitsus paluvad mõistvat suhtumist ja vabandavad ette tekkida võivate ebamugavuste pärast.

Näiteks - kuna uue liini avamine vajas uut piletimüügisüsteemi ning see on arendamisel ja testimisel esialgse info kohaselt kuni 5. oktoobrini, palub Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) Saue linna soodussõitjatel liini 191 Tallinn-Saue-Tallinn bussi sisenedes juhile öelda, et tegu on soodustuste saajaga.

Pensionäridele ja õpilastele on sõit tasuta, üliõpilastele ja paljulapselistele peredele kehtib soodsam üksikpileti hind.

Esimesel juhul müüb juht reisijale 0 hinnaga pileti, teisel juhul pileti hinnaga 1,10 eurot.

Juhul kui juhtub, et soodussõitja siiski täishinnaga pileti ostab, on ÜTK valmis kõigile soodustuse õigusega reisijatele enammakstud piletiraha tagastama.

Kontaktid
  • MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus, www.harjuytk.ee, telefon 640 6780, 5343 4882
  • Vedaja AS Hansabuss, telefon 504 0184.
  • Saue Linnavalitsus, telefon 679 0180
Liinil 191 kehtivad II piletitsooni hinnad