Erivajadusega inimeste töölaadal saab pakutavat tööd kohe proovida

Eesti Töötukassa ja Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse koostöös toimub 5. oktoobril kell 10-14 teist korda töölaat, mis on mõeldud erivajadusega inimestele.

Töölaadal osalevad ettevõtted, mis on valmis pakkuma tööd just erivajadusega inimestele. Sealjuures tehakse seda tavapärastest töömessidest kaasahaaravamal viisil.

Eelmisel aastal oli osalejate hulgas näiteks Swedbank, ISS, Selver, SOL, HKScan ja Daily ning Kehrwiederi kohvikud.

Laadal oli näha, kuidas tööandjad väljusid tavapärasest värbaja rollist ja juhendasid huvilisi smuuti tegemisel, lasksid vaakumis olevate suitsukanade pakendeid kontrollida või suunasid udupeente koristusseadmete käsitsemisel. Pärast messi särasid nii tööandjate kui osalejate silmad, sest proovipäevi lepiti kokku mitmeid ja uutmoodi värbamisolukord meeldis mõlemale osapoolele.

Lisaks mitmetele eelmise aasta tööandjatele on sel korral kohal ka Rimi Eesti kaubanduskett, Maxima ja Kadarbiku Köögiviljad OÜ. Kui kohe töölepingut ei sõlmita, on võimalik suunduda praktikale ja nii oma töösoovis ning oskustes veenduda.

Astangu Kutserehabilitatsioonikeskus pakub tööalaste oskuste väljaselgitamiseks ka Hamet testi.

Tasuta laat leiab aset Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses (Astangu 27, Tallinn).

Mari Kalbin
Astangu keskuse tööhõivespetsialist