Verekeskus kutsub Saue inimesi sügisesele doonoripäevale!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tuleb taas Sauele ning ootab uusi ja püsidoonoreid verd loovutama reedel, 27. oktoobril kell 10-13.30 Saue Gümnaasiumi (Nurmesalu 9) I korruse saali.

Johtuvalt haiglate tellimustest on viimasel ajal eriti suur nõudlus kõigi veregruppide reesusnegatiivse ja A reesuspositiivse vere järele, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud:

Viimati käis regionaalhaigla verekeskus Sauel tänavu 21. aprillil. Kohale tulnud 38 inimesest lubas tervislik seisund verd loovutada 36 doonoril - kokku üle 16 liitri hinnalist verd.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Doonoripäevale minnes  võtke kindlasti kaasa isikut tõendav dokument.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt "Doonorid ja Sõbrad"

Verekeskus on ka Instagrammis @verekeskus.