Uudised ja teated

« Tagasi

Ka lasteaias algab suvi

Läbi on saamas lõpupeod ja lasteaia viimane suursündmus enne suve on Midrimaa traditsiooniline heategevuslik koogipidu 2. juunil. Seejärel algab suvine puhkuste periood ja igapäevaelu saab teise rütmi.
 
Et personali puhkus pikenes, läheb lasteaed suvisele töökorraldusele üle tavapärasest varem. Juba alates 5. juunist suletakse neli rühma B-korpuses. Nädalast nädalasse suletakse rühmi järk-järgult veel.
 
Alates 19. juunist läheme üle suvisele tööajale: lasteaed on avatud 7.30-18. Suvise tööajaga periood kestab kuni 11. augustini.
 
Alates 14. augustist avatakse lisaks suvistele rühmadele ka rühmad uutele tulijatele ja lasteaed on taas avatud tavapärase tööajaga kell 7-19.
 
Järk-järgult avatakse uuesti ülejäänud rühmi ning alates 28. augustist taastub täielikult tavapärane töörütm - kõik lapsed saavad õppeaastat alustada oma rühmades.
 
Lasteaias käimine suvel erineb lapse jaoks tavapärasest, sest pidevalt vahetuvad rühmakaaslased ja õpetajad, lisaks eelnevale on vajalik liikuda mingi perioodi tagant teise rühmaruumi. See kõik võib olla lapse jaoks väga väsitav.
 
Paraku on töö ümberkorraldamine suvel vajalik ja paremaid lahendusi me leidnud ei ole. Kuna seljataga on pikk ja väsitav õppeaasta, siis soovitan leida kõikidel lapsevanematel mingi perioodi suvest lapsele lasteaiast puhkamiseks.
 
Täpsema info suviste rühmade ja lapse rühmast rühma liikumise kohta saab lasteaiast. Loodan mõistvale suhtumisele ja igakülgsele koostööle. Rõõmsat ja põnevate ettevõtmistega suve! 
 
Diana Kuntor
Saue lasteaia Midrimaa direktor