Saue vald toetab Eesti suurimat äriideede konkurssi „Ajujaht“

Saue vald toetab Eesti suurimat äriideede konkurssi „Ajujaht": annab panuse üldisesse auhinnafondi, paneb välja eriauhinna parimale naisettevõtjast juhiga tiimile ja parimale Saue ühendvallast tulnud maamajandust väärindavale ideele.

„Ajujaht" ootab ideid 29. oktoobrini
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ellu kutsutud „Ajujaht" on Eesti suurim äriideede konkurss, kus igaüks saab end turvalises keskkonnas proovile panna. 11. hooajal kandideerivad osalejad 60 000 euro suurusele auhinnafondile.

Osaleda võivad kõik: kooliõpilased, tudengid, juba tööturul kanda kinnitanud, aga ka need, kes on uute väljakutsete jahil.

„Ajujaht" ootab ideid 29. oktoobrini. Konkursil osalemise tingimusi on vaid üks - selle ideega ei ole rohkem kui kuus kuud enne esitamise tähtaega teenitud tulu.

Auhinnafond pakub võimaluse algkapitali hankimiseks
Mentorid tagavad kõrgtasemel ekspertiisi, koolitused annavad teadmisi idufirma loomiseks. Lisaks ei saa alahinnata kasulike kontaktide loomise väärtust: ülemöödunud hooaja võitja Timbeteri eestvedaja Anna-Greta Tsahkna tutvus praeguste kolleegidega Garage48 üritusel, kus nad valiti otse „Ajujahi" järgmisse vooru. Samuti ei paku ükski teine äriideede konkurss sellist nähtavust kui „Ajujaht", kuna televisiooni eetriaeg on kallis – Taxify žürii südant ei võitnud, kuid televisioon tegi nad nähtavaks investoritele.

Saue vald otsustas anda oma panuse „Ajujahi" auhinnafondi, kuna kontseptsioon, et mõne sõprus- või seltskonna hullumeelsest ideest või mõttevälgatusest vormubki läbi konkursi reaalne ettevõte või toode või teenus, on väga inspireeriv.

Ka on ettevõtlusvaimu levimine Saue ühendvalla kontekstis oluline, sest kui näiteks kuskil metsatalus tehakse tööd ja luuakse väärtust ja ühel hetkel ehk ka kodupiirkonda reaalseid töökohti, siis võidab sellest terve kogukond.

Auhind naiseteevõtjale ja maamajandust väärindavale ideele
Kuna naisettevõtjate vähesuse üle kurdetakse viimasel ajal Eestis üsna tihti, siis otsustas Saue vald anda välja 3000-eurose eriauhinna just parimale naisettevõtjast juhiga tiimile. See tiim ei pea pärinema ilmtingimata Saue ühendvalla piirest (mis oleks muidugi ekstra boonuseks, kui see nii oleks), toonitada tahetakse naiste ettevõtlusvaimu ja -võimekust üldisemalt.

Küll aga on tänane Saue vald suhteliselt põllumajanduskeskne, sama võib üldistavalt öelda ka ühendvalla kontekstis, sest tegemist on ju valdavalt maapiirkonnaga.

Seega teine eriauhind 2000 euro väärtuses on välja pandud parimale maamajandust väärindavale ideele, mille ajud ja algus on just selle piirkonna - Nissi, Kernu, Saue linna ja valla ‒ inimestes.

Osalemistingimused, tähtajad ja lisainfo