Saue vallavolikogu esimees on Harry Pajundi

Saue vallavolikogu valis täna esimese koosseisu esimesel istungil volikogu esimehe ja aseesimehed. Vallavolikogu esimeheks sai Harry Pajundi, kelle poolt hääletas 23 volikogu 26-st kohalolnud liikmest.

Volikogu aseesimeesteks valiti Valdis Toomast ja Eero Kaljuste, mõlemale andsid volinikud 22 poolthäält.

Harry Pajundi kandideeris volikokku Eesti Reformierakonna, Valdis Toomast IRL-i ja Eero Kaljuste valimisliidu Koostöö - Meie vald ridades.

Harry Pajundi kuulub 2005. aastast Eesti Reformierakonda. Kohalike omavalitsuste volikogude valimistel on ta osutunud Saue linnavolikokku valituks kolmel korral: 2005, 2009 ja 2013. Perioodil 2010-2012 ja enne tänavusi valimisi 2016-2017 töötas Saue linnapeana.

Harry Pajundi on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi masinaehituse eriala. Ta on LC Saue liige ja Saue Ettevõtete Liidu juhatuse esimees. Eraettevõtluses ta on juhtinud Saue EPT-d, Halttertek Service OY-d ja OÜ-d Bisontesolar. Täna on ta juhatuse liige Saue EPT-s ja OÜ-s Bisontesolar.

Harry Pajundi tänas usalduse eest kõiki volinikke, kes tema poolt hääletasid, ja lisas, et ühinemise tulemusena tekkinud uue valla volikogu juhtimine on täiesti uus väljakutse. „Tuleb luua uus sünergia eri paikkondadest volikokku saanud inimestest, nende arusaamadest ja eesmärkidest. Valimislubadused olid kõikidel suured. Nüüd oleme kohustatud need ellu viima," ütles ta.

Valdis Toomast on IRL-i liige aastast 2002. Saue linnavolikokku on teda valitud viiel korral alates 1999. aastast. 2008. aastast kuni tänavuste kohalike omavalitsuste volikogude valimisteni oli ta Saue linnavolikogu esimees. Ta on käivitanud Sauel jalgpalli- ja discgolfi klubi ning kuulub klubide juhatusse. Eraettevõtjana tegutseb Valdis puidutööstuses ja kinnisvaraarenduses.

Ka Eero Kaljuste kuulub IRL-i 2002. aastast. Ta on olnud Saue vallavolikogu liige neljas koosseisus aastast 2002 kuni tänini, sealhulgas volikogu aseesimees, aga ka majandus- ning haridus- ja kultuurikomisjoni esimees. Eraettevõtjana on Eero Kaljuste tegev teedeehituses.

Saue vallas sündis 25. oktoobril valimisliidu Koostöö - Meie vald, Eesti Reformierakonna ja IRL-i koalitsioon. 27-liikmelises volikogus on valimisliidul Koostöö - Meie vald 13 kohta, Eesti Reformierakonnal viis ja IRL-il kolm kohta. Ühejäänud kuus kohta jagunevad Eesti Keskerakonna (3), EKRE (2) ja valimisliidu Meie (1) vahel.

Uus, enam kui 21 000 elanikuga Saue vald, mille keskus on Saue linn, tekkis Kernu valla, Nissi valla, Saue linna ja Saue valla ühinemise tulemusena pärast kohalike omavalitsuste volikogude valimist. Ühinemislepingu kinnitasid Kernu valla-, Nissi valla-, Saue linna- ja Saue vallavolikogu 31. märtsil 2016. Vabariigi Valitsus andis ühinemisplaanile heakskiidu 2016. aasta juulis.

Saue vallavolikogu esimees Harry Pajundi

Vasakult: Saue vallavolikogu aseesimees Valdis Toomast, Harry Pajundi ja teine aseesimees Eero Kaljuste

Saue vallavolikogu, pildilt puudub Tiit Isop. Fotod: Sirje Piirsoo