Teenekas õpetaja 2017 on Heiti Lumiste

Tänavu valis Saue linn kuuendat korda teenekat õpetajat. Selle auväärse tiitli pälvis Heiti Lumiste, Saue Gümnaasiumi 48 aasta pikkuse staažiga kehalise kasvatuse õpetaja, kes töötab Sauel alates aastast 1994.

Aasta õpetaja tiitliga tunnustati Saue Gümnaasiumi klassiõpetajat Lea Jaansood, Saue lasteaia Midrimaa õpetajat Liisa Ojapõldu ja Saue Huvikeskuse kunstiõpetajat Anneli Luppi.

Õpetajate päeva tähistame 5. oktoobril, sestap olid just sel päeval kõik gümnaasiumi, lasteaia, muusikakooli, noortekeskuse ja huvikeskuse pedagoogid oodatud Padise kastelli tänuaktusele, millel pakkusid kustumatuid elamusi ooperiklassikaga laulvad kelnerid Maris Liloson ja Rene Soom. Neid saatis klaveril Siim Selise.

Lisaks linnasisesele konkursile kuulus tunnustus ja tänu Saue Gümnaasiumi tehnoloogiaõpetaja Valmar Kaurile, kes valiti Harjumaa 2017. aasta põhikooliõpetajaks, ning Saue Gümnaasiumi vene keele õpetaja Jelena Laanjärvele, kes oli esitatud Harjumaa 2017. aasta klassijuhataja nominendiks.

Nominendid teeneka õpetaja tiitlile aastal 2017
  • Saue Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Heiti Lumiste
  • Saue Muusikakooli direktor Kristiina Liivik
  • Saue Gümnaasiumi vene keele õpetaja Jelena Laanjärv

Nominendid aasta õpetaja tiitlile aastal 2017
  • Saue Gümnaasiumi keemiaõpetaja Külli Vita
  • Saue Gümnaasiumi klassiõpetaja Lea Jaansoo
  • Saue lasteaia Midrimaa õpetaja Liisa Ojapõld
  • Saue Huvikeskuse kunstiõpetaja Anneli Lupp
  • Saue Muusikakooli õpetaja Andreas Aben

Teeneka ja aasta õpetaja konkursi komisjon
  • Abilinnapea Andres Kaarmann, hoolekogude esindajad Anu Alatsei, Argo Ladva, Kalev Israel ja Andrus Oruste, Saue Linnavolikogu hariduskomisjoni liige Anne Teetamm ning kultuuri-, haridus- ja spordivaldkonna peaspetsialist Margit Ots.

Vasakult: Liisa Ojapõld, linnapea Harry Pajundi, Anneli Lupp, Lea Jaansoo, Heiti Lumiste, abilinnapea Andres Karrmann. Foto: Sirje Piirsoo