Uue spordihalli ehitus linna võib alata lähiajal

Saue Linnavalitsus tunnistas 16. oktoobri istungil avatud hankemenetlusega riigihankel „Saue linna spordihalli ehitushange" edukaks OÜ Fund Ehitus pakkumuse. Spordihalli projekteeris Sweco Projekt AS.

Hetkel on ülevaatamisel spordihalli keldrikorruse osa, et leida ruumikasutusele parim lahendus.

Uus spordihall
  • Külgneb osaliselt koolihoone ja ujulaga ning moodustab staadionile täispikkuses fassaadi või tausta, selle sidusus ujula ja koolihoonega on hea.
  • Hoone fassaadile lisab omapära ja põnevust peasissepääsu erikujuline varikatus ning perforatsiooni ja valgusega lahendatud fassaadigraafika.
  • Pääs halli on integreeritud ujula sissepääsuga. Fuajeed on laiendatud nii, et see moodustab avara ja esindusliku peasissepääsu kogu spordikompleksile.
  • Fuajeest edasi on kabinetid treeneritele ja personalile, riietusruumid duširuumide ja saunaga, olmeplokid ja jõusaal.
  • Enam kui 400-kohaline tribüün jaotab saaliruumi kaheks. Ühel pool on jooksuradadega kergejõustiku areen ning kaugus-, kõrgus- ja teivashüppe sektorid. Kergejõustikuareeni saavad kasutada sisetreeninguteks vibulaskjad, distants kuni 70 m. Teisel pool kunstmurukattega pallisaal, mille suunas tribüün avaneb. Kunstmurule on võimalik vajadusel paigaldada ajutine kõvakate.
  • Spordihalli teisel korrusel on muudetava suurusega rühmatreeningute saalid.
  • Ujula saab juurde aurusauna ja mullivannid.