Soodsam rongisõit Saue linna, Kernu ja Nissi valla elanikele käivitub koos Elroni uue piletimüügisüsteemiga

Saue linna ning Nissi, Kernu ja Saue valla ühinemislepingus on käsitletud transpordikorraldust ühisvalla piires päris mitmes punktis. Esimesed sammud ühistranspordisüsteemi arendamisel ja soodustuste ühtlustamisel on astutud.

Peagi muutub sõit Elroni rongides soodsamaks ka Saue linna ning Nissi ja Kernu valla elanikele (Saue Vallavolikogu 29. juuni 2017 määrus nr 14). Saue valla elanikud on Elroni rongides saanud soodsamalt sõita juba mitu aastat.

Rongisõidusoodustus Saue linna ning Nissi ja Kernu valla elanikele käivitub koos Elroni uue piletimüügisüsteemiga, millest Elron teatab läbi üleriigilise meedia.

Kuidas soodsamalt sõita saab?
Elroni teenindatavatel rongiliinidel saab sõidusoodustust valideeritud isikustatud Ühiskaardi alusel koos isikut tõendava dokumendiga, seejuures saab soodsama pileti eest rongis maksta  Elroni kaardiga. 30 päeva kehtivaid perioodipileteid saab osta veebist pilet.ee keskkonnast.

Soodustused Elroni teenindatavatel rongiliinidel on järgmised:
  • II tsooni piires on sõit tasuta (peatused Valingu, Saue, Padula, Urda, Laagri);
  • II tsoonist väljapoole sõites või muude tsoonide (I–V) vahel sõites maksab sõit ühe tsooni hinna võrra vähem.
Elanike rahvastikuregistrijärgset elukohta kontrollitakse vähemalt üks kord kuus. Kui registreerida end rahvastikuregistris aadressile, mis ei asu Saue linnas, Saue, Kernu või Nissi vallas, muutub sõidusoodustus kehtetuks.

Millised dokumendid / kaardid on soodussõidu saamiseks vajalikud?
Vajalik on isikut tõendav dokument, Ühiskaart ja Elroni kaart, sooduspileti ostmisel ka soodustuse saamise õigust tõendav dokument. Kui sõita ainult II tsooni piires, ei ole Elroni kaart vajalik, kuna sõit on sel juhul tasuta ja maksta rongis ei ole tule.

Elroni rongis kehtib isikustatud Ühiskaardi asemel ka e-õpilaspilet.

Kui osta pilet.ee süsteemist perioodipilet, pole Elroni kaardi omamine ega kaasas kandmine vajalik.

Kuidas osta soodsamat perioodipiletit?
Soodsama perioodipileti soetamiseks tuleb minna lehele www.pilet.ee ja sisse logida.
Saue valla, Saue linna, Kernu valla ja Nissi valla elanikule kehtivaid piletihindu näeb tulba „Hind Saue valla elanikule" alt:

Valige sobiv perioodipilet, sisestage isikukood või isikustatud Ühiskaardi number ja süsteem arvutab automaatselt soodsama hinna. Soodsamat hinda näitab süsteem alles siis, kui isikukoodi või Ühiskaardi number on sisestatud ja nupule „Maksma" vajutatud.

Elroni rongis soodsama pileti soetamiseks peab olema lisaks ID-kaardile ja Ühiskaardile ka Elroni kaart, kuhu on eelnevalt laetud piisav summa raha.

PANE TÄHELE!
Soodustusega pileti soetamiseks tuleb rongis esitada klienditeenindajale isikustatud Ühiskaart ja isikut tõendav dokument. II tsoonist välja sõitmisel tuleb sooduspileti soetamisel tasuda Elroni sõidukaardil oleva rahaga. Soodsaid üksikpileteid saab soetada vaid rongist ja perioodikaarte aadressilt www.pilet.ee.