28. augustil alustab linna sisebussiliin, rongipiletid kompenseeritakse bussisõidusoodustuste saajatele

AS Hansabuss lõpetas liini 191 Tallinn - Saue teenindamise 25. augustil 2017.  Saue Linnavalitsus käivitab alates 28. augustist linnas ajutise siseliini, mis transpordib sõitjaid rongijaama ja tagasi. Sõit Saue linna siseliinil on kõigile reisijatele tasuta.

Saue linna siseliini teenindab parima pakkumise teinud bussiettevõte AS Temptrans. Buss sõidab tööpäevadel 15 ringi. Alustab päeva hommikul kell 06.15 Saue raudteejaama peatusest ja lõpetab viimase ringi kell 23.21.

Liini algus- ja lõpp-peatus on Saue raudteejaam. Siseliin kulgeb päripäeva mööda olemasolevat bussimarsruuti, väljub Tallinna ringteele Olerexi ristmikult ja siseneb uuesti linna Tõkke tänava kaudu.

Buss peatub Saue raudteejaama, Saue, Saue linnavalitsuse, Pärnasalu, Tule, Pauligi, Saue tee, Kiviloo, Tõkke, Rauna ja Laastu peatuses.

Ajutine siseliin on käigus kuni avaliku bussiliini käivitumiseni, mis võib kõige varasemalt alustada liinil Tallinn - Saue 18. septembril.

Bussisõidusoodustuste katmine ajutiselt kehtiva transpordikorralduse ajal
Alates 28. augustist kuni avaliku bussiliini Tallinn - Saue käivitumiseni kompenseeritakse täna bussiliinil 191 sõidusoodustusi omavatele isikutele sõit Elroni rongides marsruudil Saue -Tallinn ja Tallinn - Saue, kui inimese registreeritud elukoht rahvastikuregistri järgi on Saue linn,.

100% üksikpiletite hinnast kompenseeritakse: õpilasele vanuses kuni 19 eluaastat (kaasa arvatud), eakale alates 63. eluaastast, osalise töövõimega isikule, väljateenitud aastate pensionärile või soodustingimustel või ennetähtaegselt pensionile jäänud vanaduspensionärile, keskmise ja raske puudega 16-aastasele ja vanemale isikule, represseeritud ja represseeritutega võrdsustatud isikule.

50% ostetud üksikpiletite hinnast kompenseeritakse: paljulapseliste perede (kolm ja enam last) vanematele ning üliõpilasele vanuses kuni 26 aastat (kaasa arvatud).

Rongi üksikpiletid kompenseeritakse, kui inimene esitab linnavalitsusele elektrirongi üksikpiletid ja avalduse enne 1. oktoobrit 2017.

Piletiraha kantakse taotleja kontole hiljemalt 30. oktoobril 2017.

Avaldus on saadaval Saue Linnavalitsuse infoletis Tule tn 7 ja elektroonselt linna koduleheküljel www.saue.ee taotluste vormide all alates 28. augustist.

Bussiliini 191 Tallinn-Saue hange on läbiviimisel
Harjumaa Ühistranspordikeskusel (ÜTK) on läbiviimisel riigihange nr 188494 „Avaliku bussiliiniveo korraldamine Harju maakonna edelasuuna bussiliinidel".

Hankes on maakonna avalikud bussiliinid ja planeeritud liinitöö algus edelasuuna hanke osana, nende seas:
  • 191 Tallinn – Saue, planeeritud algus 18. september 2017;
  • 163 Tallinn – Harutee – Ruila – Haiba, planeeritud algus 18. september 2017.
Toimunud on pakkumuste avamine, kvalifitseerimine, vastavaks tunnistamine ja edukaks tunnistamine.

Esitati neli pakkumist (parima pakkumise järjestuses):
  • Samat AS
  • Hansabuss AS
  • ATKO Liinid OÜ
  • GoBuss AS

Parima pakkujaga lepingu sõlmimine saab toimuda septembri alguses pärast seaduses ettenähtud hanke tulemuste vaidlustamise aega. Eeldatav avaliku bussiliini teenindamise alguse kuupäev on 18. september 2017.

Kõik senised Tallinn - Saue bussiliinil kehtinud sõidusoodustused rakenduvad ka avalikul bussiliinil.