Meie, 21 500 elanikuga Saue valla vallavanem on Andres Laisk

Saue Vallavolikogu valis täna, 2. novembri õhtul 20 poolthäälega Saue vallavanemaks Andres Laisa (47). Volikogu istungil osales 26 volinikku 27-st.

Vastne vallavanem sõnas valituks osutudes, et tal on olnud ainulaadne võimalus oma eelmisel ametiperioodil volikogu tugeval toetusel olla Saue valla ühinemise eestvedaja ja ideoloog.

„Täna, kui uus Saue vald on sündinud, tundub see loomulik jätk, et mulle antakse võimalus vastutada ja ellu viia päriselt see, mis paberi peal praegu kirjas. Loodan selle juures ka uue volikogu tugevale toetusele ja kaasa töötamisele - arusaamisele, et  rallit sõidetakse meeskonnas, aga pilooti tuleb usaldada. Eesseisvad kiiruskatsed on kui asfaltilt mägisele kruusateele suundumine, aga usun, et õiget tempot valides oleme kõik koos poodiumil", kutsus Andres Laisk volikogu kaasa töötama ja usaldama.

Andres Laisk on olnud Saue valla vallavanemana ametis kahel valimistsüklil aastatel 2009-2013 ning 2013-2017. Ta on IRL-i liige aastast 2014.

Vallavolikokku kandideeris Andres Laisk valimisliidu Koostöö - Meie vald ridades, kogudes 191 kandideerinust kõige enam hääli - 1075.

Andres Laisk on õppinud Tartu Ülikoolis füüsikat. Magistrikraadi omandas ta Tartu Ülikooli  majandusteaduskonnas rahanduse ja krediidi erialal. Juhtimise ja panganduse alal täiendas ta end Stockholmi School of Economics`i juures.

Enne vallavanemaks valimist aastal 2009 töötas Andres Laisk Tallinna väärtpaberibörsil, rahandusministeeriumis ja finantsinspektsioonis. Eelmisest sajandist on tal kogemus väikeettevõtjana peamiselt meedia ja reklaami alal.

Andres Laisk on CEMR-i (Council of European Municipalities and Regions) poliitikakomitee liige, kus ta esindab Euroopa tasandil Eesti omavalitsusi Eesti Maaomavalitsuste Liidu (EMOL) nimel. Ta on Nelja Valla Kogu juhatuse liige ja viimased neli aastat olnud Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) revisjonikomisjoni esimees.

2014. aastal tunnustas HOL Andres Laiska tiitliga „Suur Holmer", teenete eest nii Saue valla kui omavalitsuste vahelise koostöö arendamisel. Auhinna nimi on tuletatud lühendist HOL, millele on lisatud „Me Ehitame Riiki".

Uus, 21 500 elanikuga Saue vald, mille keskus on Saue linn, tekkis Kernu valla, Nissi valla, Saue linna ja Saue valla ühinemise tulemusena pärast kohalike omavalitsuste volikogude valimist 24. oktoobril 2017. Ühinemislepingu kinnitasid Kernu valla-, Nissi valla-, Saue linna- ja Saue vallavolikogu 31. märtsil 2016. Vabariigi Valitsus andis ühinemisplaanile heakskiidu 2016. aasta juulis.

Valda juhib kolmepoolne koalitsioon, kuhu kuuluvad valimisliit Koostöö - Meie vald, Eesti Reformierakond ja IRL. Koalitsioonilepingu allkirjastasid osapooled 25. oktoobril.

27-liikmelises volikogus on valimisliidul Koostöö - Meie vald 13 kohta, Eesti Reformierakonnal viis ja IRL-il kolm. Ülejäänud kuus kohta jagunevad Eesti Keskerakonna (3), EKRE (2) ja valimisliidu Meie (1) vahel.